Program Festivalu Proměny 25.5. 2019 Jabloneček, Ralsko
Program probíhá v češtině, němčině i angličtině. / Festival je zdarma. 

STAGE ČIHADLA

10.00 Zahájení festivalu a tvořivých dílen

12.00 LAND-ART PROCHÁZKA a slavnostní otevření první Land-art stezky v Ralsku

představení uměleckých děl z mezinárodního landartového workshopu - Andreas Stegemann (Německo), Kerstin Stegemann (Německo), Lala Podlacha (Německo), Ondřej Koudelka (ČR), Jan Macek (ČR), Ruda Waypa Novák (ČR), Maiken Stene (Norsko), Hans Edward Hammonds (Norsko), The Turf Network - Guðmundur Hrafn Arngrímsson, Gunnar Oli Gudjonsson (Island)

14.00 MAREŠOVÁ, YASINSKI, RAZAM (CZ) - fenomenální akordeon a viola, osobitý zpěv

15.00 Vyhlášení výsledků Land-art soutěže pro veřejnost

16.30 FAULER LENZ - šťastné, smutné a vinařské písně z domova i z dalších zemí

18.00 JABLONECKÝ HUDEBNÍ JAM - účinkující: Josef Hausmann & spol., Radek Musil a fujary, bubeníci z širého okolí

STAGE DIVOČINA

10.30 Netradiční pohádka "O princi a princezně" - ČMUKAŘI, soubor loutkového a alternativního divadla Turnov

13.30 Netradiční pohádka "A jak se víla..." - ČMUKAŘI, soubor loutkového a alternativního divadla Turnov

15.30 DIVADLO VINCEK & FRANZ - originální česko-německé představení - Provinzdrama - divadelní skupina kamErádi

STAN NORSKO-ISLAND

10.30 Geoparky a umění - představení uměleckých děl a využití site specifik art v bývalém dole, kulturní centrum Velferden / Maiken STENE (Norsko)

11.00 Člověk a krajina - prezentace děl / Hans Edward HAMMONDS (Norsko)

11.30 THE TURF NETWORK - prezentace umělecké land-art sítě a krajinné architektury na Islandu / Gudmundur Arngrímsson (Island)

16.30 Prezentace UNESCO geoparku MAGMA - představení geoparku, využití virtuální reality (GeoVR) / Pål Thjømøe, Sara Gentilini (Norsko)

STAN PUSTINA

10.00 Zaniklá obec Jabloneček - setkání s pamětníky a rodáky, promítáním historických fotografií - moderuje Petr Polakovič, hosté Osvald Hons

12.00 Průběžné promítání filmů:

  • Audiopaměti zaniklých obcí Jabloneček, Svébořice, Okna a Kracmanov
  • Kolébka umění, V první linii - dokumenty o Festivalu Proměny 2016 a 2017

17.00 SUDETSKÁ LITERÁRNÍ HOSPŮDKA - autorské čtení Lenka Kuhar Daňhelová (CZ), Radek Fridrich (CZ), Lala Podlacha (DE)

OHNIŠTĚ

19.00 společné muzicírování až do rána a přespání na Jablonečku  

PO CELÝ DEN

Fotografická výstava land- art děl ze soutěže pro veřejnost

Jablka vzpomínek - informace o projektu záchrany regionálních odrůd ze zaniklých obcí v  Ralsku

Galerie pod širým nebem - land-artová stezka pod dílech z minulých ročníků

Grafiti v české škole - netradiční street art ve staré škole

HOSTINEC POD ŠIRÝM NEBEM VESELÁ MYSL - domácí jídla, pivo z Pivovaru Podkováň, regionální produkty, zmrzlina z Ralska

Tvořivé dílny 10-17 hod

Bubnování pro celou rodinu / Marius Hawlitzky 
Stone balancing / Ruda Waypa Novák a Jan Macek 
Focení se skleněnou koulí / UJEP Ústí nad Labem
Škola píšťalek a fujar / Radek Musil 
Umění z travin a bylin - pletení, tkaní a skládání mandal / Christine Chiesalk 
Obličeje stromů - modelování z hlíny /Andreas Stegemann
Hračky z přírodních materiálů a aroma / Hana Štroblová
Výroba šindelů / Petr Brambor Nárovec 
Vyrob si svoji loutku / Čmukaři, Turnov
Tradiční navlékání perel 
Ochrana šelem - vlčí hlídky / Hnutí DUHA